GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2024 16:55

Başkan Kavuş; “Dirençli Şehirler İnşa Ediyoruz”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karaman Caddesi ve Yeni Meram Sanayi esnaflarını ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Bölgenin en önemli sorunlarından biri olan kentsel dönüşümde bugüne kadar önemli adımlar atıldığını hatırlatan Başkan Kavuş, “Önümüzdeki süreçte bu bölgeyi daha büyük kazanımlar bekliyor” diye konuştu.

Başkan Kavuş; “Dirençli Şehirler İnşa Ediyoruz”

Saha çalışmalarına ara vermeden devam eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular ile birlikte Karaman Caddesi ve Yeni Meram Sanayi esnaflarını ziyaret etti. Karaman Caddesi üzerinde vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Kavuş ve Başkan Dolular, bölgenin en acil çözüm bekleyen sorunu kentsel dönüşüm noktasında bugüne kadar önemli mesafeler alındığına dikkat çektiler. Başkan Kavuş, önümüzdeki dönemde de bu yöndeki çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini ifade etti.

BAŞKAN KAVUŞ; “HEMŞEHRİLERİMİN SEVGİSİNİ KAZANDIĞIMIZI GÖRMEK BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Meram Belediyesinin değişim, dönüşüm, yenileme ve kamulaştırma çalışmalarında da örnek bir başarı yakaladığına vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ziyaretleri hakkında yaptığı açıklamada; “Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde vatandaşlarımızın da bu başarının ve ortaya konulan gayretli çalışmaların farkında olduğunu gördük. Ziyaretlerimiz her zaman olduğu gibi yine çok verimli geçti; biz yapmak istediklerimizi, düşüncelerimizi anlattık, hemşehrilerimiz de görmek istedikleri hizmetleri. Muhalif düşünceye sahip olsalar bile vatandaşlarımızın bizi sıcak karşılamasından dolayı yine çok mutlu olduk. Her bir hemşehrime gösterdikleri sevgi ve sıcaklık için şükranlarımı sunuyorum. İnşallah yeni dönemde de onlara en güzel şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KAVUŞ; “ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE ‘DİRENÇLİ BİR MERAM’ İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATILMAYA DEVAM EDİLECEK”

Bölgenin en önemli sorunlarından birinin ‘Kentsel Dönüşüm’ olduğunu hatırlatan Başkan Kavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Son 5 yılda 27 milyon m² alanda 18. madde uygulamasını tamamlandık. Bu kapsamda 28 bin 234 kişiye de tapuları dağıtıldı, bir milyon m²’lik alanda çalışmalar devam ediyor. İmar çalışmaları; gelişimin, sağlıklı büyümenin ve modern şehir anlayışının en önemli maddesidir. Modern, müreffeh, güvenle yaşanabilir,

sağlam alt ve üst yapılarıyla sağlıklı ve dirençli bir Meram için öncelikle imar uygulama çalışmalarımızı hızlandırmamız ve en kısa zamanda tamamlamamız gerekiyordu. Bu bilinçle sıkı bir tempoda çalışarak ciddi bir mesafe katettik. İşte sadece bu bölgede bile öncülük ettiğimiz pek çok kooperatifle dönüşüme öncülük ediyoruz. Bizim kurduğumuz ve başvuru rekorları kıran kooperatiflerimizin etrafında da pek çok müteahhit yeni projelerle bölgeyi dönüştürüyorlar. İnşallah önümüzdeki dönem bu sorunun tamamen geçmişte bırakıldığı bir dönem olacak. Bu inanç ve gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz”

EditörEditör