GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2024 17:38

Başkan Kavuş; “Bu Mübarek Ayda En Büyük Duamız; Akan Mazlum Kanının Bir An Önce Durması Olacak”

Tüm İslam aleminin, bir Ramazan ayına daha yeni umutlar ve yeni heyecanlarla kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu mübarek ayın İslam âlemine ve tüm yeryüzüne huzur, barış ve kardeşlik getirmesini temenni etti.

Başkan Kavuş; “Bu Mübarek Ayda En Büyük Duamız; Akan Mazlum Kanının Bir An Önce Durması Olacak”

Başkan Mustafa Kavuş, Ramazan ayı ile ilgili yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Ramazan, İslâm’ın derin merhametinin, hakkaniyetinin ve üstün ahlâkının bütün insanlığa yaşayarak anlatıldığı kutlu ayın adıdır. Ramazan, müminleri oruç ve diğer ibadetlerle arındıran, Rabbine yaklaştıran Kur’an ayıdır. Mü’minleri günahlardan temizleyen ve onlara yeni bir hayatın kapısını açan rahmet ayıdır.

Ramazan her bir Müslüman için ibadettir, taattir, af ve mağfirettir. Takvadır, infaktır, nefis muhasebesidir. Nefisleri eğiten, terbiye eden bir okul ve inananların kendisiyle yüzleştiği bir hesaplaşma zamanıdır.

Bugün dünya ve insanlık Ramazan`ın rahmet iklimine her zamankinden daha fazla muhtaç. Bu Ramazan edeceğimiz o kadar çok dua var ki; Filistin, Gazze, Mescid-i Aksa, Kudüs, Doğu Türkistan, Arakan ve diğer tüm İslam coğrafyaları duaya bugün her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Bu vesile ile mübarek ayımızın, İslam âlemine huzur, barış ve kardeşlik getirmesini, özellikle Gazze’de akan kanın bir an önce durmasına vesile olmasını Cenab-ı Hak`tan niyaz ediyorum.

Barış ve umudun yeniden yeryüzüne hakim olduğu, sevgi ve kardeşliğimizin arttığı, riyâsız, şirksiz, tevhit çatısı altında hakkı hak-batılı batıl olarak bildiğimiz, tefekkür edip arındığımız, Allah'ın (C.C) rahmet, bereket ve mağfiretini celb edeceğimiz, ilahi mesajları yeniden anlayıp yaşadığımız bir oruç ayı olması duasıyla tüm İslam aleminin, milletimin ve hemşehrilerimin Ramazan’ını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Cenab-ı Hak oruçlarımızı, ibaretlerimizi, mukabelelerimizi kabul etsin. Hemşehrilerimin bu mübarek günleri ve tüm hayatları, hayır ve bereketle dolsun, bizleri sağlıcakla bayrama ulaştırsın.”

EditörEditör