GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2023 16:34

Başkan Hasan Kılca’dan Şehitler Ve Gaziler Günü Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Şehitler Ve Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Hasan Kılca mesajında; “Vatan müdafaası söz konusu olduğunda, candan ve canandan vazgeçen aziz şehitlerimiz ve şanlı gazilerimiz bu ülkenin en kıymetli değeridir. Şehitlik mertebelerin en yücesi, gazilik ise bu şanlı milletin en şerefli madalyasıdır” dedi.

Başkan Hasan Kılca’dan Şehitler Ve Gaziler Günü Mesajı

Şehitler ve Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Şehitlerimiz ve gazilerimiz vatanımızın bağımsızlığı uğruna canı ve kanı ile mücadele etmiş gerçek kahramanlardır.  Onların aziz hatırasını yaşatmak hepimizin ortak görevidir” dedi.  

Şehitliğin en yüce mertebe olduğunu ve gaziliğin en kıymetli nişan olduğunun altını çizen Başkan Hasan Kılca’nın mesajı şu şekilde:  

“Türkiye, tarih boyunca pek çok zorlu dönemden geçmesine rağmen her zaman milletimizin birliği ve beraberliği ile üstesinden geldiğini tüm dünyaya göstermiştir. Dün Çanakkale’de yekvücut olan bu necip milletin duruşu ve azmi; vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda yine aynı şekilde ortaya çıkmıştır. Bunun en güzel örneği 15 Temmuz’dur. Zırhı iman ve inanç olan bu millet zulme başkaldırmış ve bağımsızlığı uğruna şehadet mertebesine erişmiştir. Gerek iç güvenliğimiz gerekse sınır güvenliğimiz söz konusu olduğunda şehadet mertebesine erişen ve mücadele ederken gazilik şerefine ulaşan yiğitlerimiz bu vatanın asıl ve asil sahipleridir. Onların mirası ve duruşu bizim daha çok çalışmamamız için ilham kaynağımızdır. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bize bıraktığı mirasları en güzel şekilde gelecek kuşaklara taşıma azmiyle doluyuz. Şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayacak, onların hatıralarını her zaman yaşatacak, millet olarak birlik ve beraberlik içinde geleceğe daha güçlü ve umut dolu adımlarla yürüyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz vatanımızın ilelebet payidar olması için içeride ve dışarıda mücadele eden gurur kaynaklarımıza Rabbim nice büyük zaferler nasip etsin.”

EditörEditör