Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
04 EKİM Çarşamba 20:28

Başkan Hasan Kılca, 7,5 Kilometrelik Yoldaki Çalışmaları İnceledi

Karatay Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşı çok daha konforlu ve güvenli yollarla buluşturmayı sürdürüyor. Merkeze uzak üç mahalleyi yakından ilgilendiren önemli bir çalışma yapan Karatay Belediyesi, bu kapsamda Hayıroğlu Mahallesi üzerinden Abditolu ve Erler Mahallesi’ne bağlanan 7,5 kilometrelik yol çalışmasını tamamlamak üzere. Çalışmayı inceleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-08-2023 11:53
Başkan Hasan Kılca, 7,5 Kilometrelik Yoldaki Çalışmaları İnceledi

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı bütün ekiplerini sahaya süren Karatay Belediyesi, ilçe merkezinin yanı sıra merkeze uzak mahallelerde de yoğun bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda ekipler, merkeze uzak Hayıroğlu Mahallesi üzerinden Abditolu ve Erler Mahallesi’ne bağlanan yolda önemli bir çalışma yapıyor.

İsmil, Hayıroğlu ve Ovakavağı’nı yakından ilgilendiren 7,5 kilometrelik yolun asfaltlama çalışması tamamlandığında merkeze uzak söz konusu mahallelerde yaşayan vatandaşlar artık çok daha kolay, güvenilir ve konforlu bir şekilde ilçe merkezine seyahat etme imkanı bulacak.

BAŞKAN HASAN KILCA, YOL ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Şevik ile Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürü Bahattin Totan ile birlikte söz konusu bölgede ekiplerin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceledi, bilgi aldı.

HEMŞEHRİLERİMİZİN RAHATI VE MUTLULUĞU İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu ifade ederek, hedeflerinin vatandaşların çok daha konforlu ve güvenli ulaşıma kavuşması olduğunun altını çizdi.

Tüm ekiplerinin Karatay’ın dört bir yanında çalışma yürüttüğünü belirten Başkan Hasan Kılca şunları aktardı; “Yol medeniyettir anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda da Karatay’ın merkezi ve merkeze uzak mahallelerinde yol açma, yenileme, asfaltlama ve parke çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda tüm ekiplerimiz sahada. Bizler de şu anda merkeze uzak mahallelerimizdeki çalışmaları yerinde inceliyoruz. Bu kapsamda da ekiplerimiz, Hayıroğlu Mahallemizden Abditolu ve Erler Mahallemize bağlanan yol çalışmasını yürütüyor. Burada 7,5 kilometrelik bir yol çalışması yapıyoruz ve söz konusu projemiz tamamlanmak üzere. Bu yolumuz tamamlandığında buradan İsmil, Ovakavağı ve Hayıroğlu mahallelerimiz doğrudan Erler Mahallesi’nden ilçe merkezimize kolaylıkla ulaşmış olacaklar. Yolumuzun ilçemize, mahallelerimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

EditörEditör

YORUMLAR