ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-03-2024 11:01   Güncelleme : 13-03-2024 11:05

Bakan Yerlikaya:7️ ilde “MAHZEN-11” operasyonlarında 3️ ayrı Organize Suç Örgütü Çökertildi!

İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından Manisa merkezli 7️ ilde Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-11” operasyonlarının ayrıntılarını paylaştı. Bakan Yerlikaya:’’ Manisa merkezli 7️ ilde Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-11” operasyonlarında; Erdoğan Şener’in (Şenerler),Sadrettin Avcı’nın (Avcılar) ve Fedai Karal’ın (Karallar) elebaşılığını yaptığı 3️ ayrı Organize Suç Örgütü Çökertildi.

Bakan Yerlikaya:7️ ilde “MAHZEN-11” operasyonlarında 3️ ayrı Organize Suç Örgütü Çökertildi!

İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından Manisa merkezli 7️ ilde Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-11” operasyonlarının ayrıntılarını paylaştı.

Bakan Yerlikaya:’’ Manisa merkezli 7️ ilde Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-11” operasyonlarında; Erdoğan Şener’in (Şenerler),Sadrettin Avcı’nın (Avcılar) ve Fedai Karal’ın (Karallar) elebaşılığını yaptığı 3️ ayrı Organize Suç Örgütü Çökertildi. Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 1️8 şüpheli yakalandı


Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; Manisa İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; Manisa merkezli İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve Balıkesir’de faaliyet gösteren organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, Kara para aklama, Nitelikli dolandırıcılık ve Tefecilik suçlarını işledikleri tespit edildi. 


Operasyonlar sonucu:7️ adet ruhsatsız tabanca,6️ adet av tüfeği,4️7 otomobil,    2 tekne, Çok sayıda çek, senet, araç satış sözleşmesi ve tapu sözleşmesi ile Çok miktarda nakit para ve dijital materyale el konuldu. Ayrıca 2️ Milyar TL’nin suçtan elde edildiği tespit edildi.


Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin Duası Sizinle’ ’dedi

EditörEditör