ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 10-03-2024 09:40   Güncelleme : 10-03-2024 11:15

Bakan Yerlikaya: “MAHZEN-8” Operasyonlarında 4️ İlde Organize Suç Örgütü Çökertildi

İç işleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından operasyon ile ilgili bilgi verdi. Bakan Yerlikaya:'’ Balıkesir merkezli 4️ ilde eş zamanlı olarak Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-8” operasyonlarında elebaşılığını Agit Akan’ın yaptığı Organize Suç Örgütü çökertildi. Operasyonlarda elebaşının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 2️0 şüpheli yakalandı ‘’dedi.

Bakan Yerlikaya: “MAHZEN-8” Operasyonlarında 4️ İlde Organize Suç Örgütü Çökertildi

İç işleri Bakanı Ali Yerlikaya aynı zamanda şunları ifade etti: ‘Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız.

Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; MASAK ve Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Balıkesir merkezli Adana, İstanbul ve İzmir’de faaliyet gösteren organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; Suç işlemek amacıyla örgüt kurarak, Silah ve mühimmat ticareti yaptıkları tespit edildi.

Operasyonlar sonucu:21 adet ruhsatsız tabanca,7️ adet av tüfeği, Muhtelif miktarda uyuşturucu madde ile Çok sayıda şarjör ve fişeğe el konuldu.Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığını, MASAK’ı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle

EditörEditör