ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 28-04-2024 10:37   Güncelleme : 29-04-2024 15:34

Bakan Yerlikaya: 34 ilde BOZDOĞAN-30 operasyonu yapıldı! 147 terör örgütü üyesi yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 34 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik düzenlenen “BOZDOĞAN-30” operasyonlarında 147 örgüt üyesinin yakalandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, “Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden jandarmamız ve Polisimizle operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek️” dedi

Bakan Yerlikaya: 34 ilde BOZDOĞAN-30 operasyonu yapıldı! 147 terör örgütü üyesi yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali haberleri/yerlikaya" class="taglink" title="Yerlikaya Haberleri">Yerlikaya, 34 ilde bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen BOZDOĞAN-30 operasyonuyla ilgili bilgi paylaştı.

Jandarma tarafından Adıyaman, Diyarbakır, Edirne, Rize başta olmak üzere 19 ilde düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin; sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, terör örgütüne üye olma ve terör örgütüne yardım ve yataklık etme suçlarını işledikleri tespit edildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu İstanbul merkezli Ankara ve Şanlıurfa'da düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin; bölücü terör örgütünün "Basın Yapılanması" içerisinde faaliyet gösteren, terör örgütüyle bağlantılı ve terör örgütü lehine yayın yapan haber sitelerinde faaliyet yürüterek propaganda içerikli program ve haberler yaptıkları, sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yatıkları ve terör örgütünün basın komitesi içerisinde faaliyet yürüterek, örgüte yönelik yayın yapan kanallarda muhabirlik yaptıkları tespit edildi.

Mersin, Ankara, Antalya, Aydın, Denizli, Elazığ, İstanbul, İzmir, Kilis, Manisa, Mardin, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Van TEM Şube Müdürlüklerince yapılan operasyonlarda şüphelilerin; nevruz etkinliklerine katılarak terör örgütünün propagandasını yaptıkları, 2022 yılı içerisinde ülkemize illegal yollardan geçtikleri tespit edilerek yakalanan terör örgütü mensuplarına ülkemize geçişleri sırasında yardım ettikleri, geçmiş dönemlerde terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kayıtları bulundukları tespit edildi.

Operasyonlar sonucu çok sayıda ruhsatsız tabancaya, Av tüfeğine, plastik el bombası ve çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümana el konuldu.

kaynak:sabah

AdminAdmin