Konya Haberci | Konya Haber
HV
14 TEMMUZ Pazar 13:55

Bakan Murat Kurum'dan Arı gibi çalışacağız mesajı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yeni görevindeki ilk işinin deprem bölgesindeki vatandaşların mutluluğu olduğunu belirtti. Cuma gününden itibaren sahada incelemelerde bulunacağını ifade eden Bakan Kurum, "Depremden etkilenen tüm şehirlerimizde, sokak sokak, hane hane arı gibi çalışacağız." dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2024 23:00
Bakan Murat Kurum'dan Arı gibi çalışacağız mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine atanan Murat Kurum, Deprem Bölgesi Yeniden İnşa Toplantısı gerçekleştirdi.

"İLK İŞİMİZ DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİN MUTLULUĞU"

Yegane önceliğinin millet olduğunu vurgulayan Bakan Kurum şunları ifade etti:

"İlk işimiz depremzede kardeşlerimizin mutluluğu. Çünkü asrın felaketinde asrın dayanışmasını gösteren aziz milletimize sözümüz var. Bugün ekibimizle, Deprem Bölgesi Yeniden İnşa Toplantımızı gerçekleştirdik. İnşallah cuma gününden itibaren Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'ya giderek sahada incelemelerde bulunacağız, vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz.

Depremden etkilenen tüm şehirlerimizde, sokak sokak, hane hane arı gibi çalışacağız. Allah'ın izni, devletimizin gücü, milletimizin duasıyla dün afet bölgelerinde şehirlerimizi nasıl yeniden ayağa kaldırdıysak aynı anlayışla deprem bölgesini de süratle ihya edeceğiz.

"HİÇBİR VATANDAŞIMIZ MAĞDUR OLMAYACAK"

Yaralarımızı tamamen sarana kadar, kötü günlerin izlerini silene kadar daima deprem bölgesinde olacağız. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak, kardeşlerimiz yeni yuvalarına en kısa sürede kavuşacak."

kaynak:sabah

AdminAdmin

YORUMLAR